O škole
aktuálně

Událost

Dne 21.9.2022 se v naší škole, ve spolupráci s firmou Datalife, pro studenty konala přednáška s názvem „Finanční gramotnost“. Obsahem přednášky bylo zamyšlení se nad svou budoucností, jak spravovat své finance. Děkujeme Datalife!

Událost

Den otevřených dveří na SOA a SPŠE Žatec
Dne 13. 9. od 9 do 17 hodin proběhne na SOA a SPŠE Žatec první Den otevřených dveří ve školním roce 2022/2023. Zájemci se mohou těšit na představení našich studijních oborů, zejména těch nových, o které byl loňský školní rok velký zájem – na SPŠE Žatec se jedná o obor Informační technologie, na SOA Žatec jde pak o obor Provoz a ekonomika dopravy. Kromě nových oborů školy nabízejí také obory Elektrotechnika a Obchodní akademie, které mají dlouholetou tradici. Seznámíte se rovněž s pedagogickým sborem a příjemným prostředím, ve kterém studium probíhá. Tak neváhejte a přijďte se k nám podívat!

Událost

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a nový školní rok klepe na dveře. Na všechny naše stávající i nové studenty se budeme těšit 1.9. v 9:00 na školním dvoře, kde proběhne slavnostní uvítání. Těšíme se na vás a přejeme mnoho úspěchů ve školním roce 2022/2023!
Vedení škol a pedagogický sbor SOA a SPŠE Žatec

Událost

TISKOVÁ ZPRÁVA „Dobrý list komory“

Dne 24. 6. 2022 pořádala Okresní hospodářská komora v Chomutově již 4. ročník prestižního dokumentu „Dobrý list komory“ v Kostele Sv. Kateřiny v Chomutově.
„DLK“ vypovídá o schopnostech pracovníka vstupujícího na trh práce, předává se vybraným studentům daného oboru, kterým komora ověřuje a potvrzuje znalosti absolventa maturitních či učebních oborů, neboť kritéria „DLK“ jsou velmi přísná a ne každý absolvent jich dosáhne.
Záštitu nad „Dobrým listem komory“ převzali hejtman Ústeckého kraje a prezident Hospodářské komory ČR.
Generálním partnerem je společnost Sandvik Chomutov Precision Tubes s. r. o. a partnerem Statutární město Chomutov a Hospodářská a Sociální rada Chomutovska.

Ocenění bylo předáno žákům škol - Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, p.o., Střední odborná škola energetická a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola, Chomutov p.o., Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Chomutov, p.o., Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, p.o. a Soukromá obchodní akademie Žatec spol. s r.o..
Ohodnoceno bylo 40 žáků, z nichž 16 s maturitním oborem a 24 řemeslným učebním oborem.

Slova se při slavnostním zahájení ujala ředitelka úřadu OHK v Chomutově Ing. Ivana Košanová, Mgr. Ing. Mgr. Jiří Dostál předseda OHK v Chomutově, jednatel společnosti Sandvik Chomutov Precision Tubes s.r.o. Ing. Petr Janoušek, radní Ústeckého kraje Ing. Jindra Zalabáková, 2. náměstek primátora Mgr. Milan Märc, koordinátorka přeshraniční spolupráce Mgr. Michaela Holá z Průmyslová a obchodní komora Chemnitz, Květuše Hellmichová, gestor odborné sekce vzdělávání za představenstvo OHK Most a zástupci škol oceněných žáků.

Děkujeme Oblastnímu muzeu v Chomutově za prostory Kostela sv. Kateřiny. Rovněž děkujeme za působivé vystoupení Kateřině Lesákové a Emi Suzuki ze Základní umělecké školy T. G. Masaryka v Chomutově.


Všem partnerům děkujeme za spolupráci.Ing. Ivana Košanová ředitelka úřadu


Událost

Ve středu jsme využili krásného pozvání od Metropolitní univerzity Praha a vyrazili na společný výlet. Přivítání bylo srdečné a moc jsme si připravený program užili. Byli jsme nadšeni z představených studijních programů, které nám byly blízké osobním přístupem ke studentům, a především následným uplatněním v praxi. Budeme se těšit na další setkání!

Událost

21. dubna jsme se se žáky třídy A1.A zúčastnili jubilejního 10. ročníku Technodays v Městském divadle v Chomutově. Nejprve jsme si prohlédli stánky všech vystavovatelů a následně jsme si vyslechli zajímavou přednášku od ČVUT „Energie dopravy v čase“. Technodays jsme si velmi užili a budeme se těšit na další ročník této akce.

Událost

Není třeba zakazovat mobilní telefony při výuce, když se umí efektivně využívat. V hodinách českého jazyka hrajeme Kahoot, kde si žáci mohou zábavnou formou zopakovat a upevnit své znalosti. Tak neváhejte a přihlaste se do druhého kola přijímacího řízení, ať si můžete zahrát s námi!

Pro uchazeče

Chceš být: manažerem dopravy, celním deklarantem, logistikem nebo pánem svého čase, tak studuj na SOA, Žatec!

Událost

Elektromobilita, umělá inteligence, kyberbezpečnosti či kryptoměny jsou technologické trendy, které jsou velkým tématem současného světa. A protože se naše škola o technologické dění zajímá, nemohli jsme chybět na Technologické olympiádě, která si klade za cíl přispět k lepšímu pochopení technologických trendů. Školní kolo této olympiády proběhlo 1.4., ti nejlepší z nejlepších se utkají ve finálovém kole, které proběhne dne 22.4. na pořádající Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Tak držte palce našim studentům, aby postoupili až do finále!

Událost

Staň se i Ty manažerem v dopravě a logistice!
Poď studovat Provoz a ekonomiku dopravě na naší škole!
Vaša Soukromá obchodní akademie, Žatec.

Událost

Projektový den – Finanční gramotnost s panem Ing. Milanem Hrdličkou, finančním poradcem, Fincentrum & Swiss Life Select
Mluvili jsme o:
Finančním plánování
Nejčastější finanční produkty: úvěry, pojištění, investice, penze & ochrana spotřebitele
Důvod a důsledky zásahů ČNB, jak se v praxi chovat při vysoké inflaci, rezervy.

Užili jsme si to!

Událost

https://e-zatecko.cz/zpravy/2124-foto-na-stredni-prumyslove-skole-elektrotechnicke-v-zatci-se-je-otevrena-dilna-nabidne-zaklady-programovani-a-umele-inteligence?fbclid=IwAR3sZ5h4b-ZqV4PhdMVAaX5HC7fJHpd3WbQq7rP57bRxNyamBSHf8dCT_Nw:
atec - Ve spolupráci s Přírodovědným centrem v Žatci byl na Střední průmyslové školy elektrotechnické v pondělí 7.2.2002 zahájen nový projekt "Otevřené dílny" na téma "Umělá inteligence, základy programovaní v Pythonu a neuronové sítě ". Samotné Přírodovědecké centrum by se mělo otevřít v březnu.
"Otevřené dílny" jsou určené jak pro žáky 2. stupně základních a studenty středních škol, tak i pro širokou veřejnost a všechny nadšence světa nových technologií. Dílny jsou pro účastníky zdarma.


Dílna na téma „Umělá inteligence a základy programování v Pythonu“ se koná každé pondělí od 14:30 hodin, a dílna na téma „Umělá inteligence a neuronové sítě“ také každé pondělí ale od 16:30.

Slavnostního otevření se, kromě vedení školy, zúčastnil také místostarosta Žatce Radim Laibl a garant projektu Pavel Pintr. Ten před nedávnem otevřel také Observatoř v Kadani. „Žáky musíme motivovat. Populární formou přitáhnout studenty k přírodním vědám,“ řekl Pintr s tím, že věří, že za 10 let budou vědomosti studentů na daleko vyšší úrovni.

Žatecká radnice podobné projekty podporuje. „Chceme podporovat tyto lidi, kteří jdou tímto směrem, směrem přírodovědným. To je náš cíl,“ uvedl místostarosta Žatce Radim Laibl.

Dílny povede zkušený profesor technických oborů Libor Beldík. „Těším se, že studenty seznámím s novými směry v oblasti informatiky,“ dodal na závěr Beldík.


O škole

Soukromá obchodní akademie v Žatci je střední odborná škola zaměřená na výuku ekonomiky, podnikání a logistiky.

IČ: 25124811
IZO: 600011020

Adresa

Svatováclavská 1404
438 01, Žatec

Kontakty

Pevná linka: +420 415 726 002
Mobilní telefon: +420 733 712 250
e-Podatelna: sekretariat@soazatec.cz
Preferovaný způsob komunikace je e-mail.

Soukromá obchodní akademie, s. r. o.