Napsali o nás: e-zatecko.cz: Na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Žatci je "Otevřená dílna". Nabídne základy programování a umělé inteligence

https://e-zatecko.cz/zpravy/2124-foto-na-stredni-prumyslove-skole-elektrotechnicke-v-zatci-se-je-otevrena-dilna-nabidne-zaklady-programovani-a-umele-inteligence?fbclid=IwAR3sZ5h4b-ZqV4PhdMVAaX5HC7fJHpd3WbQq7rP57bRxNyamBSHf8dCT_Nw:
atec - Ve spolupráci s Přírodovědným centrem v Žatci byl na Střední průmyslové školy elektrotechnické v pondělí 7.2.2002 zahájen nový projekt "Otevřené dílny" na téma "Umělá inteligence, základy programovaní v Pythonu a neuronové sítě ". Samotné Přírodovědecké centrum by se mělo otevřít v březnu.
"Otevřené dílny" jsou určené jak pro žáky 2. stupně základních a studenty středních škol, tak i pro širokou veřejnost a všechny nadšence světa nových technologií. Dílny jsou pro účastníky zdarma.


Dílna na téma „Umělá inteligence a základy programování v Pythonu“ se koná každé pondělí od 14:30 hodin, a dílna na téma „Umělá inteligence a neuronové sítě“ také každé pondělí ale od 16:30.

Slavnostního otevření se, kromě vedení školy, zúčastnil také místostarosta Žatce Radim Laibl a garant projektu Pavel Pintr. Ten před nedávnem otevřel také Observatoř v Kadani. „Žáky musíme motivovat. Populární formou přitáhnout studenty k přírodním vědám,“ řekl Pintr s tím, že věří, že za 10 let budou vědomosti studentů na daleko vyšší úrovni.

Žatecká radnice podobné projekty podporuje. „Chceme podporovat tyto lidi, kteří jdou tímto směrem, směrem přírodovědným. To je náš cíl,“ uvedl místostarosta Žatce Radim Laibl.

Dílny povede zkušený profesor technických oborů Libor Beldík. „Těším se, že studenty seznámím s novými směry v oblasti informatiky,“ dodal na závěr Beldík.


X